Back

Doplňky stravy pro lepší paměť

Doplňky stravy pro lepší paměť doporučené od: Marek Sýkora, zakladatel společnosti Paměťová škola. Doplňky stravy pomáhaji při zátěžovém období. Mockup psd created by freepik - www.freepik.com

Doplňky stravy pro lepší paměť

To je ta otázka všech otázek, kterou tak často dostávám: “jaké mám brát doplňky stravy pro lepší paměť?” A odpověď je překvapivá. Žádné! Pokud chcete opravdu lepší paměť, tak Vám mnohem lépe a mnohem rychleji pomůže naučit se s hlavou pracovat a trochu ji potrénovat!

Doplňky jsou totiž pouze doplňky! Můžete si představit, že se snažíte hubnout a berete hubnoucí tabletky mezitím co sedíte na gauči a sledujete seriál. Takhle tělo bohužel nefunguje. Doplňky stravy jsou pouze pomyslnou třešničkou na dortu, která Vám pomůže z Vás dostat těch posledních 10%, které ze sebe vůbec můžete dostat.

Abych se přiznal, tak je v české republice pouze hrstka lidí, kteří dokáží poznat rozdíl, když doplňky berete a když je pak vysadíte. Jsem jeden z nich a garantuji Vám, že lepšího efektu dosáhnete, když budete jíst správné jídlo. Avokádo, semínka, ořechy, ovoce, zelenina,…

Tak to nezdržuj a řekni které!

Ginko a lecitin. No to to trvalo!

Ale proč a kdy je zařadit? Každý tento doplněk stravy totiž dělá něco jiného. Ginko se postará spíše o prokrvení mozku. Levnější alternativou pro tento doplněk je častější větrání v místnosti. Opravdu! Otevřené okno má rychlejší a lepší výsledky, což bylo mnohokrát prokázáno. Dokonce bylo i prokázáno, že když se u učení díváte dolů, tak zmáčknutý krk může zhoršit prokrvování a okysličení mozku až o 20%!

Lecitin je již něco jiného! Tento doplněk stravy pro lepší paměť mi již dává smysl. Ale pouze z dlouhodobého hlediska. Obvykle se prodává ve formě tmavých gelových kapslí a stojí asi 60Kč. Lecitin je nedílnou součástí všech tělesných buněk a má prokazatelně vliv na lepší učení. Opět se ale jedná o látku celkem hojně zastoupenou především v rostlinné stravě.

Závěrem

Doplňky stravy pro lepší paměť jistě mohu doporučit, pokud procházíte náročným obdobím. Za běžných okolností, se ale zcela jistě nemusíte stresovat a nic “zobat” nemusíte. Jednoduše jezte pestrou, zdravou stravu bohatou na zdravé tuky a uvidíte, že Vám funguje nejen hlava, ale celé tělo a že máte větší chuť do života a cítíte se lépe! A pokud potřebujete rychle zlepšit mozek, tak doporučím nějakou knihu, školení, nebo online-kurz. 🙂

Děkuji Vám, že jste článek dočetli až sem a přeji všem krásný den.

Přeji krásný den a jsem s pozdravem Marek Sýkora, za společnost Paměťová škola, s.r.o.

Marek SÝKORA
paměťový atlet, lektor, kouč osobní produktivity

Autor knihy: LEPŠÍ PAMĚŤ snadno a rychle.

Za svoji kariéru již překonal mnoho rekordů a přispěl do mnoha publikací, online článků, novinových článků i televizních pořadů.

Živě jste jej mohli vidět na fakultách, konferencích, soukromých kurzech i firemních akcích, středních školách i dětských táborech.

Knih se prodalo tisíce, účastníci kurzů již jdou také do tisíců a proškolené firmy do stovek :)

Miluju to a děkuji Vám všem, že to pro Vás stále mohu dělat :)