Back

Teambuilding – jak ho udělat teambuildingovější?

Výjezdní akce teambuilding

Jak udělat TeamBuilding opravdu stmelující?

Často jsem zván se přednáškou na teambuilding různých firem a zažil jsem opravdu lecos. Přednášel jsem na louce pod stromem, ve vinných sklípcích a jednou jsem dokonce musel vypojit pivní pípu z elektriky, abych mohl zapojit projektor. Jedno z nejúžasnějších školení, co jsem kdy měl- miluju úřady. 🙂

Školení pro výjezdní akce je potřeba zaměřit právě na “wow efekty”, aby každý účastník odcházel nejen s novými dovednostmi, ale aby odcházel také dobře pobaven a měl chuť si nové věci vyzkoušet. Často se tak přednáška stane hlavním tématem pro následující dny i po návratu do práce. Právě atmosféra výjezdních akcí mi velice pomáhá, protože zábava a chuť nové dovednosti uplatnit je najednou velice dosažitelná.

A jak tedy zajistit stmelující TeamBuilding?

1) Téma

Je to snadné! Najděte pro teambuilding ústřední téma díky kterému bude mít Váš výjezd šanci všechny nadchnout. Program tak bude mít větší šanci účastníky vtáhnout.

2) Efekt

Vaše téma, by mělo účastníkům přinést užitek. Jestli jsou to komunikační hry, tak by lidé měli mít chuť po zbytek výjezdu okatě uplatňovat vše, co se moderátor snažil skrze hry předat. Například, když se při školení “produktivity” učíme odstraňovat vyrušení, tak pak můžete po zbytek výjezdu sledovat tichý a všudypřítomný závod účastníků v nevyrušování. Sledovat kreace některých účastníků je pak zdrojem nekonečné zábavy pro celý teambuilding.

3) Akce

Ať jste již naplánovali dobrodružství, komunikační hry, nebo zážitkové školení, tak si buďte jistí, že po tomto stmelujícím programu budete projednávat důležité věci jako tým! Proto se vlastně TEAMbuilding pořádá.

Nezapomínejte, že výjezdy mají být hlavně o zážitku, který Vám prostředí kanceláře nedovolí. Poznáte novou stránku vašich kolegů a najednou si uvědomíte, že ten nikdy se neusmívající morous se také směje a že se chová docela lidsky. Pokud jste si pronajali hotel, nebo zašli na bowling, tak nezapomínejte, že i menší rozptýlení je lepší než nikdy nekončící rutina.

Článek alespoň v rychlosti sepsal: Paměťový atlet, lektor konzultant a autor knihy LEPŠÍ PAMĚŤ snadno a rychle Marek Sýkora

Marek SÝKORA
paměťový atlet, lektor, kouč osobní produktivity

Autor knihy: LEPŠÍ PAMĚŤ snadno a rychle.

Za svoji kariéru již překonal mnoho rekordů a přispěl do mnoha publikací, online článků, novinových článků i televizních pořadů.

Živě jste jej mohli vidět na fakultách, konferencích, soukromých kurzech i firemních akcích, středních školách i dětských táborech.

Knih se prodalo tisíce, účastníci kurzů již jdou také do tisíců a proškolené firmy do stovek :)

Miluju to a děkuji Vám všem, že to pro Vás stále mohu dělat :)